Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wieczorem odbędzie się poświęcenie pól w następującym porządku: o godz. 17.15 na Sarnich Dołach,
  o 17.30 – na Przecznej Drodze, o 17.45 – na Starej Wsi i o 18.00 – na Syberze. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w pracy na roli oraz o dobre plony, żeby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba. Msza św. w tej intencji dla mieszkańców wszystkich kolonii naszej parafii zostanie odprawiona
  w najbliższą sobotę, 3 czerwca, o godz. 18.00.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła.
 3.  Zakończyliśmy Biały Tydzień z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Jeszcze raz chciałbym podziękować Rodzicom za ich zaangażowanie w organizację tej uroczystości i życzyć dużo radości z rozwoju swoich pociech.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W sobotę – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30.
 5. Miesiąc czerwiec, który rozpoczynamy w czwartek, jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w związku z tym po wieczornych Mszach św. odprawiamy nabożeństwo.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Jana Sarkandra

- w środę – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii św. wielkanocnej.

8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę wszystkich parafian
o odpowiednie przygotowanie tej uroczystości.

9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańców DOŁEK za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców STAREJ WSI od Nr 60.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

Wniebowstąpienie Pańskie  - 21 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przed którą odprawiamy nowennę.
 2. Wczoraj 9 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Gratuluję Rodzicom tych dzieci i dziękuję za ich zaangażowanie w przygotowanie i przebieg tej uroczystości. Dziękuję za ofiarę złożoną z tej okazji, która została przeznaczona na wyposażenie biura parafialnego. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia tej uroczystości: w pierwszym rzędzie Pani Joannie Duch – katechetce, scholii parafialnej na czele z Panem Mateuszem Duchem oraz Panu organiście Andrzejowi Słaboń.
 3. W tzw. Białym Tygodniu zapraszam dzieci wraz z Rodzicami i rodziną na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 18.00
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas IV-tych będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. Bardzo dziękuję Rodzicom tych dzieci za ich staranie o religijne wychowanie swego potomstwa.
 5. W czwartek, 25 maja, odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodzin. Wyjazd spod kościoła
  o godz. 8.30.
 6. Za tydzień odbędzie się poświęcenie pól w następującym porządku: o godz. 17.15 na Sarnich Dołach, o 17.30 – na Przecznej Drodze, o 17.45 – na Starej Wsi i o 18.00 – na Syberze. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo
  w pracy na roli, żeby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w kościele parafialnym w sobotę, 3 czerwca,
  o godz. 18.00. Proszę o przygotowanie kapliczek, przy których będzie się odbywać to nabożeństwo na poszczególnych koloniach.
 7. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Rity z Casci

- w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych

- w piątek – św. Filipa Nereusza

 1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych
  i rocznicowych za przygotowanie kościoła na te uroczystości. W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców DOŁEK (Nr 48 – 59).
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

14 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. W tym roku poświęcenie pól odbędzie się w Zielone Świątki – 28 maja – po popołudniowej Mszy św. Dokładny porządek zostanie podany za tydzień.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:- we wtorek – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
 4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To także III piątek miesiąca, gdy modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę o godz. 13.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. Dziewięcioro dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Ofierze Eucharystycznej.
 6. W niedzielę natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy celebrować Rocznicę        I Komunii św.
 7. W związku z tymi uroczystościami odbędą się ostatnie przygotowania – próby, które będą poprzedzone nabożeństwem majowym. Dlatego dzieci rocznicowe zapraszam
  w poniedziałek na godz. 18.20, a dzieci komunijne we wtorek i środę na godz. 18.20
 8. I spowiedź dla dzieci będzie w piątek o godz. 16.00. Do spowiedzi tego dnia zapraszam także dzieci rocznicowe oraz rodziców i krewnych tak, żeby w stanie łaski towarzyszyć swoim dzieciom w tej ważnej chwili i przyjąć Komunię św.
 9. Dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodzin organizuję pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę w czwartek, 25 maja. Koszt uczestnictwa – 30 zł.
 10. W maryjnym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SYBERU (Nr 27 – 46) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę
  o kościół powierzam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

7 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa
 2. Jutro, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w sobotę – NMP Fatimskiej

 1. W maryjnym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
 2. W piątek – II miesiąca – zapraszam na czuwanie modlitewne o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.
 3. Bardzo dziękuję P. Łukaszowi Krawiec za nieodpłatne przekazanie kostki brukowej i wykonanie chodnika na podjazd dla wózków z drugiej strony schodów wejściowych do kościoła. Czekamy na montaż drugiej balustrady.
 4. Prace przy tzw. małej architekturze przy naszym kościele podzieliłem na trzy etapy. Pozostało jeszcze przycięcie tuj, które zostanie wykonane w czerwcu. Inne tematy gospodarcze: dzwony, parking.
 5. Bardzo dziękuję za Waszą życzliwość, zaangażowanie w przygotowanie i przebieg uroczystości, troskę o kościół i każde dobre słowo wypowiadane o parafii, którą tworzymy.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SYBERU (Nr 14 – 31) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary (2 panie). W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o zadbanie o kościół rodziny od Nr 33.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

*****

 

I KOMUNIA ŚW. – 20 maja, godz. 13.00

 

ROCZNICA I KOMUNII ŚW. – 21 maja, godz. 12.00

 

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY – 25 maja, wyjazd. 8.30

/dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodzin/

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.