Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

 1. Dzisiaj Niedziela Seminaryjna. Witamy serdecznie w naszej Parafii kleryka Konrada, modlimy się wspólnie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Seminarium.
 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., a w sobotę i niedzielę 15 minut przed Mszą św. popołudniową.
 3. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości Parafianom od Nru 97.
 4. Dziękuję naszej Scholii za poprowadzenie Adoracji w ostatni piątek.
 5. W czwartek o godz. 17.00 ksiądz biskup Grzegorz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W sobotę o godz. 13.00 I Komunia św., a w niedzielę o godz. 12.00 Rocznica I Komunii św. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziny w środę o godz. 15.00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicowych oraz rodziny w piątek o godz. 15.00. Proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych w poniedziałek   o godz. 15.00, rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 15.00 o przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni. W związku ze sprzątaniem kościoła Msze św. w poniedziałek i we wtorek będą wyjątkowo o godz. 8.00.
 6. Bardzo gorąco dziękuję Wam wszystkim, którzy w ostatni czwartek pracowaliście przy kościele. Dziękuje Wam w imieniu parafian za Waszą pracę, poświecony czas i troskę o nasz kościół. Na ręce pana sołtysa Zbigniewa szczególnie dziękuje za sprzęt i pracę panu Marcinowi Zagale, panom Marianowi i Sławomirowi Nawrot, pani Urszule Witek, panom Łukaszowi Krawcowi i Przemysławowi Imiołkowi. Dziękuję panom strażakom za umycie witraży w kościele.  Wszystkim Wam, którzy w ostatni czwartek pracowaliście przy kościele Bóg zapłać.
 7. Od 27 maja w naszej parafii rekolekcje przed peregrynacją Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła. Program na stoliku przy wejściu do kościoła. Szczegółowy plan podam w przyszłą niedzielę.

Na ten tydzień wszystkim jubilatom, solenizantom, szczególnie Zofiom i Andrzejom, wszystkim maturzystom i naszym Gościom składam serdeczne życzenia.

 

 

 

 


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

 1. Dzisiaj Niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zakończymy go w przyszłą niedzielę, w którą będziemy gościć w naszej parafii kleryka Seminarium Sosnowieckiego. Będziemy wspólnie modlić się w intencji powołań. Ofiary z następnej niedzieli przeznaczone są na potrzeby Seminarium.
 2. W liturgii tego tygodnia – w poniedziałek uroczystość św. Stanisława – patrona Polski, w sobotę św. Macieja Apostoła.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., a w sobotę i niedzielę 15 minut przed Mszą św. popołudniową.
 4. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości Parafianom od Nru 85. W piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom od Nru 97.
 5. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy Was na Czuwanie i Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez naszą Scholę parafialną.
 6. W czwartek od godz. 15.00 będziemy kontynuować prace przy porządkowaniu skarp przed kościołem. Chcę dzisiaj gorąco podziękować tym wszystkim, którzy w ostatni czwartek pracowali przy kościele. Dziękuje Wam w imieniu parafian za Waszą ciężką pracę, poświęcony czas i troskę o nasz kościół. Dziękuje panu Andrzejowi Barczykowi i pracownikom za sprzęt i pracę, panu Łukaszowi Krawcowi i Przemkowi Imiołkowi, pracownikom za przygotowanie miejsca pod pomnik Jana Pawła. Wszystkim Wam, którzy co czwartek pracujecie przy kościele Bóg zapłać. Zapraszamy i proszę parafian, którzy dysponują czasem.
 7. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Na ten tydzień wszystkim jubilatom, solenizantom, szczególnie Stanisławom, Zofiom i Maciejom, wszystkim maturzystom i  naszym Gościom składam serdeczne życzenia.

 

 

 


III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam Was do codziennej lektury Pisma Świętego.
 2. Dziękuję rodzinom z Sarnich Dołów i Domach przy Szosie za rozebranie dekoracji świątecznej w kościele. Dziękuję również wszystkim, którzy przygotowali naszą Uroczystość odpustową, paniom z Koła Gospodyń, panom Strażakom, służbie liturgicznej, dzieciom, pani katechetce, scholii parafialnej, panom organistom Andrzejowi i Mateuszowi.  Bóg zapłać za wszystko.
 3. W liturgii tego tygodnia – we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam Panów Druhów Strażaków na tradycyjną Mszę św. w ich intencji z racji św. Floriana którego wspomnienie jest w środę. W piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, będziemy się modlić w intencji maturzystów. Proszę o intencję za tych, za których pragniemy się szczególnie modlić i  złożenie do skrzynki przed obrazem MB Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę Adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Zapraszam Róże Różańcowe.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości Parafianom od Nru 72. W piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom od Nru 85.
 6. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu będą po Mszy św., a w sobotę i niedzielę 15 minut przed Mszą św. popołudniową.
 7. W czwartek od godz. 15.00 będziemy kontynuować prace przy porządkowaniu skarp przed kościołem. Bardzo Was proszę o pomoc, kto może niech przyniesie elektrody do spawania, posłużą nam do przytwierdzenia folii. Chcę dzisiaj gorąco podziękować tym wszystkim, którzy w ostatni czwartek pracowali przy kościele. Dziękuje Wam w imieniu parafian za Waszą ciężką pracę, poświecony czas i troskę o nasz kościół. Dziękuje panom Zbigniewowi Świerczkowi, Zbigniewowi Paci, którzy służą nam własnym sprzętem. Dziękuję firmie panów Łukasza Krawca i Przemysława Imiołka, którzy swoja pracę w całości wykonują jako dar dla parafii. Wszystkim Wam, którzy co czwartek pracujecie przy kościele Bóg zapłać. Zapraszamy parafian, którzy dysponują czasem, chciałbym, aby do Bożego Ciała te wszystkie zaplanowane prace zakończyć.
 8. W sobotę 07 maja o godz. 15.00. Msza św. dla Rodzin z kolonii Syber i Bliższe Dołki, które przyjęły Krzyż.
 9. Od 08 maja rozpoczyna się kurs przedmałżeński w kościele w Bydlinie. Początek o godz. 16.00

Na ten tydzień wszystkim jubilatom, solenizantom, szczególnie Druhom Strażakom, maturzystom, naszym Gościom składam serdeczne życzenia.

 

 

 

 

 


MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.