Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie, który był zapowiedzią sakramentu chrztu. Liturgicznie kończy się okres Bożego Narodzenia, ale nasza bogata polska tradycja zachęca do śpiewu kolęd
    i pozostawienia choinki i dekoracji świątecznych do MB Gromnicznej.
  2. W piątek (drugi miesiąca) o godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszam.
  3. Porządek Mszy św. w czasie kolędy – wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do piątku o godz. 8.00, w sobotę – o 16.30 i 17.00.
  4. Zakończyła się kolęda na Starej Wsi; w tym tygodniu odwiedzę rodziny na pozostałej części Przecznej Drogi, Sarnich Dołach, Domiarkach i Domach przy Szosie. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą życzliwość i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby kościoła i parafii.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOŁEK za posprzątanie kościoła
    i złożone ofiary na kwiaty i środki czystości. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół rodziny ze STAREJ WSI od Nru 60.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

Nowy Rok - 1 stycznia 2023 r.

1.W Nowy Rok w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzamy Bożej Opatrzności naszą Ojczyznę, parafię i rodziny przyzywając wstawiennictwa Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku publicznie śpiewamy hymn do Ducha Świętego -
O Stworzycielu - w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej w tym nowym czasie. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.

2. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to również Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów.

3. W tym tygodniu wspominamy ponadto:

- w poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

- we wtorek – Najświętszego Imienia Jezus

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu
i zmiana tajemnic różańcowych, a następnie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Porządek Mszy św. w czasie kolędy – wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00, w Trzech Króli jak w niedzielę, w sobotę – o 17.00.

6. Zakończyła się kolęda na Syberze; w tym tygodniu odwiedzę rodziny na Starej Wsi, a w sobotę na Przecznej Drodze. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą życzliwość i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby kościoła i parafii.

7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom z SYBERU do Nru 45
za przygotowanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższą sobotę proszę o zadbanie o kościół rodziny z Dołek.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.