Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie : VI Niedziela zwykła

1. Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła .
W piątek na godz. 17.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 202 do posprzątania Kościoła

3. Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.

4. Dziś po Mszy św. o godz.12.00 zapraszam rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie

 

Ogłoszenia duszpasterskie : V Niedziela zwykła

1. Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.

2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła . W piątek na godz. 17.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 185 do posprzątania Kościoła

3. Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.

4. W piątek zapraszam na nasze wspólne czuwanie. Początek o godz.20.00 zakończenie Apelem Jasnogórskim. Na godz. 19.00 zapraszam całą Scholę i Chór na spotkanie.

5. W niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 zapraszam rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie

6. Serdeczne Bóg zapłać Pani Renacie Pietrasik , Panom : Stefanowi Latacz ; Zbigniewowi Świerczek ; Zbigniewowi Knap ; Tomaszowi Krupie ; Dariuszowi Duch i młodzieży Emilii i Nikoli Świerczek z Koloni Stara Wieś za pracę przy rozebraniu szopki i choinek

 

Ogłoszenia duszpasterskie : Ofiarowanie Pańskie

1. Najstarsza nazwa dzisiejszego święta to Spotkanie. Wierna Reszta Izraela, reprezentowana przez Joachima i Annę, spotyka i rozpoznaje Mesjasza. W świątyni było obecnych bardzo wielu ludzi, ale tylko niektórym dane było rozpoznać Chrystusa w czterdziestodniowym Dziecku. Wydarzenie to jest znakiem, że Bóg nie zawodzi pragnienia tych, którzy Go oczekują. Niech dzisiejsze święto ożywi w nas i odnowi pragnienie Boga żywego. Prośmy także o przenikliwe spojrzenie wiary, abyśmy potrafili rozpoznać w wydarzeniach naszego życia Chrystusa, który przychodzi.

2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła .

W piątek  na godz. 17.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 167  do  posprzątania Kościoła

3. Zachęcam do zakupu i czytania rasy katolickiej.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od godz.16.00 można skorzystać z Sakramentu Pokuty

5. We wtorek na godz.17.30 zapraszam Kolonie Starą Wieś do rozebrania szopki i choinek