Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą

25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj XXVI niedziela zwykła w ciągu roku. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00; w tygodniu o 17.30 i 18.00 we wrześniu i o 17.00 od października - za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek – św. Wincentego a Paulo

- w środę – św. Wacława

- w czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek – św. Hieronima

- w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w kościele spotkanie z Rodzicami dzieci klas trzecich, natomiast za tydzień na krótkie spotkanie (także po Mszy św.
  o godz. 12.00) zapraszam uczniów klas VI i VII z Rodzicami.
 3. W sobotę – 1 października – rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę – po Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00. W tę – I sobotę miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. wieczornej.
 4. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom komunijnym odbędzie się za tydzień, w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00.
 5. Zgodnie z miejscowym zwyczajem Msze św. w tygodniu od października do końca marca będą odprawiane o godz. 17.00.
 6. W środę tradycyjna nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy kartki, na które możemy wpisać swoje prośby i intencje. Rodziny mieszkające na DOMIARKACH i DOMACH PRZY SZOSIE uczestniczą
  w parafialnej peregrynacji krzyża.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom STAREJ WSI od nru 91 do 100 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o zadbanie
  o kościół rodziny ze STAREJ WSI od nru 102 do 119.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.
 9. Ogłoszenie Pana Sołtysa

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą

18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj XXV niedziela zwykła w ciągu roku, Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00; w tygodniu o 17.30 i 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek – świętych męczenników koreańskich

- w środę – św. Mateusza Ap.

- w piątek – św. o. Pio

 1. Dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci
  i młodzieży – kończymy Tydzień Wychowania. Rodzice mogą zapoznać się z ofertą wyjazdu dzieci na zimowisko w Murzasichle k/Zakopanego. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w kościele i w szkole. Dziś przypada też Dzień środków społecznego przekazu.
 2. W przyszłą niedzielę, 25 września, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się
  w kościele spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.
 3. W sobotę, 15 października, w Bazylice MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędą się Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie z udziałem Ks. Biskupa. Jeśli jubilaci z naszej parafii chcieliby w nich uczestniczyć – proszę o zgłoszenie do mnie w ciągu tego tygodnia. Na plakacie znajdują się informacje dotyczące przyszłotygodniowej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
 4. W środę tradycyjna nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy kartki, na które możemy wpisać swoje prośby i intencje. Rodziny mieszkające na SARNICH DOŁACH, DOMIARKACH i DOMACH PRZY SZOSIE będą mieć swoje Nabożeństwo dziękczynne połączone z wręczeniem poświęconych krzyży w sobotę 15 października o godz. 15.00 - na zakończenie parafialnej peregrynacji krzyża.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję 1 pani ze STAREJ WSI od nru 80 do 90 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o zadbanie
  o kościół rodziny ze STAREJ WSI od Nru 91 do 100.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą  

11 września 2022 r.

1. Dzisiaj XXIV niedziela zwykła w ciągu roku, Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00; w tygodniu o 17.30 i 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – Najświętszego Imienia Maryi

- we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- w środę – święto Podwyższenia Krzyża św.

- w czwartek – NMP Bolesnej

- w piątek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana

3. W czwartek obchodziliśmy święto Narodzenia NMP – MB Siewnej. Z tej racji dziś po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

4. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę wspomnieniem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – jutro rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Wtorek, 13 września, to dzień, w którym nasza parafia włącza się w diecezjalną sztafetę powołaniową – nieustanną modlitwę w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich w naszej diecezji. Proszę, żeby każdy ofiarował jakąś modlitwę w tej intencji.

5. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Dziękuję rodzinom
z Sarnich Dołów za ich świadectwo wiary i włączenie się w parafialną peregrynację krzyża. Proszę o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Jest to Dzień Modlitwy za Ukrainę, dlatego w ramach nowenny do MB odmówimy część bolesną Różańca św.

6. W najbliższy piątek – trzeci piątek miesiąca – zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawiane po Mszy św.

7. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia ubiegłotygodniowej uroczystości inauguracyjnej: druhom strażakom na czele z Prezesem OSP – P. Marcinem Duchem i Naczelnikiem – P. Mateuszem Opiłką. Dziękuję pocztowi sztandarowemu OSP Kąpiele Wielkie. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich na czele z szefową – P. Weroniką Kowal. Dziękuję Paniom, które przygotowały kościół i remizę do uroczystości. Dziękuję Panom organistom, scholii parafialnej i liturgicznej służbie ołtarza. A wszystkim parafianom - za modlitwę w mojej intencji. Są już dostępne zdjęcia, które można pobrać z „chmury” https://tiny.pl/wg9r7.

8. Wczoraj w Sulisławicach odbyła się „Bitwa Regionów”, w której rywalizowały KGW z powiatu olkuskiego. Nasze Gospodynie z Kąpiel Wielkich zajęły III miejsce. Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że godnie reprezentowały naszą społeczność w skali całego powiatu.

9. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom ze STAREJ WSI od nru 70 do 79 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o zadbanie
o kościół rodziny ze STAREJ WSI od nru 80 do 90.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

Dzień Modlitwy za Ukrainę - 14 września
Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji , wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Prosimy by tego dnia odprawić w tej intencji drogę krzyżową bądź nabożeństwo różańcowe oraz dołączyć do modlitwy wiernych następujące wezwanie:
Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

4 września 2022 r.

 1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła w ciągu roku, Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00; w tygodniu o 17.30 i 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w czwartek – święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej (podczas Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego)

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywają się ogólnopolskie dożynki. Nasze KGW brało udział w dożynkach diecezjalnych w Jerzmanowicach i dożynkach gminnych
  w Jeżówce, za co jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie za godne reprezentowanie naszej społeczności Kąpiel Wielkich.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 gościmy Ks. Biskupa Piotra Skuchę wraz
  z księżmi rodakami z Kąpiel Wielkich i Sułoszowej, księżmi z dekanatu i moimi kolegami, władzami państwowymi i samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi
  i moją rodziną, którzy towarzyszą mi w uroczystej inauguracji mojej posługi w parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich. Bardzo dziękuję za tę obecność
  i modlitwę! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania
  i zorganizowania tej uroczystości na czele z druhami strażakami i paniami z KGW.
 3. Dla dzieci przygotowana jest niespodzianka: od 11.30 do 13.30 przy kościele będzie wata cukrowa. Cena – 3 uśmiechy: dla mamy, taty i osoby przy automacieJ Będzie także pamiątkowe zdjęcie przed kościołem, które będzie można otrzymać
  i zachować. Przy wyjściu z kościoła są moje jubileuszowe obrazki – to też może być taka pamiątka z udziału w dzisiejszych uroczystościach.
 4. W piątek zapraszam na tradycyjną adorację NS zakończoną Apelem na godz. 20.00, natomiast w sobotę o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo dla rodzin
  z Przecznej Drogi, które uczestniczyły w parafialnej peregrynacji krzyża. Będzie poświęcenie i wręczenie pamiątkowych krzyży dla każdej rodziny. Modlitwom tym będzie przewodniczył kapelan sióstr norbertanek z Imbramowic – Ks. Janusz Stach
 5. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom ze STAREJ WSI od nru 60 do 69 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o zadbanie
  o kościół rodziny ze STAREJ WSI od nru 70 do 79.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

28 sierpnia 2022 r.

 1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła w ciągu roku, Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00; w tygodniu o 17.30 i 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- w czwartek – rocznica poświęcenia naszego kościoła

- w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego

 1. Dzisiaj w Jeżówce odbywają się dożynki gminne. Koło Gospodyń Wiejskich
  z Kąpiel Wielkich weźmie w nich udział. Bardzo dziękuję Paniom za godne reprezentowanie naszej lokalnej społeczności!
 2. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św.
  o godz. 8.30 zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Poświęcenie tornistrów odbędzie się w drugą niedzielę września.
 3. W czwartek będziemy obchodzić 4 rocznicę poświęcenia naszego kościoła, dlatego z tej okazji dodatkowo będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W I sobotę miesiąca o 17.30 tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będziemy gościć Ks. Biskupa Piotra Skuchę i innych znamienitych gości, którzy będą uczestniczyć w uroczystej inauguracji mojej posługi w parafii Kąpiele Wielkie. Chciałbym w ten sposób docenić i podkreślić Waszą ciężką codzienną pracę i wysiłek wychowania swoich dzieci. Niech goście z bliska i daleka zobaczą, jak wygląda Polska lokalna. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie!
 5. Swoim podpisem można poprzeć inicjatywę ustawodawczą broniącą naszą cywilizację chrześcijańską przed różnego rodzaju wywrotowcami.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom z SYBERU od nru 47 do 59 za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o zadbanie o kościół rodziny ze STAREJ WSI od nru 60 do 69.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.