Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na X niedzielę zwykłą

9 czerwca 2024 r.

                                                                                                                                                                                          

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła w roku liturgicznym. W miniony czwartek procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła zakończyliśmy uroczyste obchody oktawy Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie. Niech Pan Bóg swoimi łaskami nagrodzi Was za wysiłek, zaangażowanie i poświęcony czas.

 

 1. W liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Barnaby Apostoła

- w czwartek – św. Antoniego z Padwy

 

 1. W piątek – II miesiąca – zapraszam na modlitewne czuwanie o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SYBERU (Nr 1 – 13) za przygotowanie kościoła W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców SYBERU od Nr 15.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą

2 czerwca 2024 r.

                                                                                                                                                                                          

 1. Dzisiaj IX niedziela zwykła w roku liturgicznym w oktawie Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony czwartek przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości: mieszkańcom poszczególnych kolonii, którzy zbudowali ołtarze i pięknie je udekorowali, całej asyście niosącej sztandary i feretrony, członkom Żywego Różańca, paniom z Koła Gospodyń, druhom strażakom z OSP, dziewczynkom sypiącym kwiaty, wszystkim dzieciom, zwłaszcza komunijnym i rocznicowym, chłopcom i panom w strojach ludowych, ministrantom i lektorom, panu organiście. Dziękuję za udekorowanie domów na trasie procesji.
 2. Dzisiaj w naszym kościele mamy niedzielę seminaryjną. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy nasze seminarium duchowne. Jednocześnie jest to kolejny Dzień Dziękczynienia za odzyskaną wolność. Jak co roku - ofiarą do puszki możemy wesprzeć dzieło dokończenia Świątyni Opatrzności Bożej
  w Warszawie.
 3. W oktawie Bożego Ciała – o ile pogoda na to pozwoli – tradycyjnie uczestniczymy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, natomiast
  w czwartek po procesji kończącej obchody oktawy – poświęcenie wianków
  z ziół i kwiatów.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę w obrzędzie poświęcenia pól, nade wszystko osobom i rodzinom zaangażowanym w przygotowanie tymczasowych ołtarzy. Dziękuję za ofiary złożone z tej okazji przez mieszkańców poszczególnych kolonii. Dzisiaj o godz. 12.00 będziemy modlić się
  o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę – św. Bonifacego

- w sobotę – Niepokalanego Serca Maryi

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; po Mszy św. specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Spowiedź od godz. 17.30
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOMÓW PRZY SZOSIE za przygotowanie kościoła na niedzielę i ofiary, które przeznaczamy na kwiaty
  i środki czystości. W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców SYBERU od Nr1
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Wczoraj 10 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Gratuluję Rodzicom tych dzieci i dziękuję za ich zaangażowanie w przygotowanie
  i przebieg tej uroczystości. Dziękuję za ofiarę złożoną z tej okazji, która została przeznaczona na wyposażenie biura parafialnego. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia tej uroczystości: w pierwszym rzędzie Pani Joannie Duch – katechetce oraz scholi parafialnej na czele z Panem Mateuszem Duchem.
 2. W tzw. Białym Tygodniu zapraszam dzieci wraz z Rodzicami i rodziną na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 18.00.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę – św. Rity z Casci

- w czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych

 1. W czwartek, 23 maja, odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Czernej – sanktuarium MB Szkaplerznej - dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodzin. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii św. wielkanocnej. Dzieci z klasy IV podczas Mszy św. o godz. 12.00 będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. Dzieci z Rodzicami, rodzeństwem
  i krewnymi zapraszam w sobotę na godz. 18.00 na Mszę św., nabożeństwo majowe a potem będzie spowiedź przed tą uroczystością.
 3. Za tydzień odbędzie się poświęcenie pól w następującym porządku: o godz. 17.15 na Sarnich Dołach, o 17.30 – na Przecznej Drodze, o 17.45 – na Starej Wsi i o 18.00 – na Syberze. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo
  w pracy na roli, żeby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w kościele parafialnym w niedzielę, 2 czerwca,
  o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie kapliczek, przy których będzie się odbywać to nabożeństwo na poszczególnych koloniach. Szczególnie zapraszam dzieci oraz ministrantów i lektorów.
 4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę wszystkich parafian
  o odpowiednie przygotowanie tej uroczystości.
 5. Ze spraw materialnych: w tym tygodniu został zamontowany monitoring wokół kościoła oraz inne zabezpieczenia naszego kościoła. Przygotowywane są też inne udogodnienia, żeby nam wszystkim służyły.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych
  za przygotowanie kościoła na te uroczystości. W tym tygodniu proszę o to Rodziców dzieci rocznicowych.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego  - 12 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zielone Świątki. Odprawiamy nowennę przed tą uroczystością. W tym roku poświęcenie pól odbędzie się w niedzielę - 26 maja – po popołudniowej Mszy św. Dokładny porządek zostanie podany za tydzień.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – MB Fatimskiej

- we wtorek – św. Macieja Apostoła

– w czwartek - św. Andrzeja Boboli – patrona Polski

 1. W III piątek miesiąca modlimy się w sposób szczególny do Miłosierdzia Bożego.
 2. W sobotę o godz. 13.00 będziemy przeżywać w naszym kościele uroczystość I Komunii św. Dziesięcioro dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Ofierze Eucharystycznej.
 3. I spowiedź dla dzieci będzie w piątek o godz. 16.00. Do spowiedzi tego dnia zapraszam także rodziców i krewnych tak, żeby w stanie łaski towarzyszyć swoim dzieciom w tej ważnej chwili.
 4. Dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz ich rodzin organizuję pielgrzymkę do Czernej. Następnie udamy się do Ojcowa i Pieskowej Skały. Wyjazd w czwartek, 23 maja, o godz. 8.30. Koszt uczestnictwa – 35 zł. od osoby.
 5. W maryjnym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOMIAREK za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W tym tygodniu troskę
  o kościół i jego otoczenie powierzam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za co już im bardzo serdecznie dziękuję.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

V Niedziela Wielkanocy - 28 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W miniony wtorek, w uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski – Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że Ojciec Święty Franciszek mianował ordynariuszem sosnowieckim Ks. Bpa Artura Ważnego z Tarnowa. Modlimy się o potrzebne łaski dla nowego pasterza naszej diecezji.
 2. W piątek, 3 maja, NMP Królowej Polski i 233 rocznica uchwalenia Konstytucji
  3 Maja. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 9.00 będziemy modlić się
  w intencji strażaków z racji wspomnienia św. Floriana. Z racji I piątku miesiąca odprawimy nabożeństwo wynagradzające NSPJ, natomiast nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

- w środę – św. Józefa, rzemieślnika

- w czwartek – św. Atanazego

- w sobotę – św. Floriana

 1. W maryjnym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się próba dzieci komunijnych, natomiast w sobotę o godz. 17.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby Parafii.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SARNICH DOŁÓW (Nr 213 – 229) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W sobotę po wieczornej Mszy św. proszę o zadbanie o kościół rodziny od Nr 230.
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże

 

 

Niedziela Dobrego Pasterza - 21 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna czyli Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski

- w czwartek – św. Marka, ewangelisty

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna próba dzieci komunijnych.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SARNICH DOŁÓW (Nr 204 – 212A) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o zadbanie o kościół rodziny od Nr 213. Dziękuję mieszkańcom STAREJ WSI za demontaż dekoracji świątecznej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.