Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

II niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Kościół w Polsce wspiera dzieło misyjne, ale my zrobiliśmy to miesiąc wcześniej goszcząc ks. Arkadiusza Nowaka - misjonarza z Tanzanii. Przełożony polskiej prowincji Stowarzyszenia Misji Afrykańskich przysłał podziękowania dla parafian.
 2. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za poprowadzenie rozważań Drogi krzyżowej w miniony piątek. Najbliższą Drogę krzyżową poprowadzą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej.  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15. Za odprawienie tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu: w środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, w I piątek wynagradzamy NSPJ – spowiedź od 16.00, w I sobotę o 16.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich informuje Rodziców dzieci w wieku 3-6 lat, że postępowanie rekrutacyjne do przedszkola
  i oddziału przedszkolnego będzie prowadzone w formie elektronicznej od 28 lutego do 7 marca. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom STAREJ WSI (od Nru 72 - 84) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny ze STAREJ WSI (od Nru 85).
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

I niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Modlimy się o wytrwanie
  w wielkopostnych postanowieniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa
  w piątki o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15. Za odprawienie tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny. W czasie trwania tych nabożeństw będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Bardzo proszę, aby poszczególne nabożeństwa Drogi krzyżowej prowadzili: schola parafialna, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, dzieci oraz rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom STAREJ WSI (od Nru 60) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny ze STAREJ WSI (wg dotychczasowej kolejki).
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

VI niedziela zwykła - 11 lutego 2024 r.

 1. Dziś VI niedziela zwykła i wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie w intencji wszystkich dotkniętych różnymi dolegliwościami.
 2. W środę – Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 17.00. Nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.00; Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.15.
 3. Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Popielec: 8.00 i 17.00; w piątek: 17.00; w sobotę: 17.00; w niedziele od Wielkiego Postu do Bożego Narodzenia (poza wakacjami): 9.00, 10.30 i 12.00 i 16.00.
 4. W czwartek przypada 37 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Piotra Skuchy. Módlmy się o wszelkie Boże dary dla dostojnego jubilata.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOŁEK przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę
  o zadbanie o kościół rodziny ze STAREJ WSI (od Nru 60).
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

IV niedziela zwykła - 28 stycznia 2024 r.

 1. Dziś IV niedziela zwykła. Tydzień temu była Niedziela Biblijna, dlatego dziś przy wyjściu z kościoła możemy wziąć karteczkę z fragmentem Pisma św.
  i pomyśleć nad zawartym tam przesłaniem.
 2. Gościmy dzisiaj ks. prał. Henryka Szymca, który dotychczas posługiwał
  w diecezji kaliskiej, a obecnie przebywa na emeryturze. Dziękujemy za jego posługę kapłańską w naszej parafii.
 3. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św.
  z poświęceniem gromnic o godz. 9.00 i 17.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wesprzemy żeńskie zakony klauzurowe. Tego dnia kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.
  W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie świec dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
 6. Porządek Mszy św. w niedziele: 9.00, 10.30 i 12.00; w tygodniu:
  w poniedziałek, wtorek, środę - 18.00; w piątek – 9.00 i 17.00; w sobotę – godz. 17.00.
 7. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się demontaż dekoracji świątecznej
  w kościele. Bardzo proszę o to mieszkańców Starej Wsi, którzy w tym roku są za to odpowiedzialni.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SYBERU (Nr 27 – 45) za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty i środki czystości.
  W tym tygodniu o kościół zadbają mieszkańcy Starej Wsi, którzy w czwartek będą demontować dekorację.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.