Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie : II Niedziela zwykła

 1. Jan Chrzciciel, który przygotowywał drogi dla Pana, sam też musiał długo przygotowywać się na spotkanie z Nim. Pościł, umartwiał się, by w końcu umieć rozpoznać w Jezusie Mesjasza, Baranka Bożego. Ta chwila stała się ukoronowaniem całego jego życia. I my podczas każdej Eucharystii słyszymy słowa Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Patrzymy na Hostię, wiedząc, że to Jezus. Obyśmy umieli sercem zobaczyć i rozpoznać w Nim naszego jedynego Pana i Zbawiciela.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła . W piątek na godz. 17.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 138 do posprzątania Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania rasy katolickiej.
 4. W niedzielę 26 stycznia zaraz po Mszy św. o godz.16.00 , ( około 16.30 ) zapraszamy do Kościoła na Jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły i po nich na wspólne kolędowanie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich i naszym Parafialnym Chórem i scholą

Ogłoszenia duszpasterskie : Święto Chrztu Pańskiego

 1. Chrzest w Jordanie to pierwsze publiczne objawienie Jezusa jako Króla i Zbawcy, a jednocześnie objawienie całej Trójcy Świętej. To początek działalności Jezusa i szczyt działalności Jana Chrzciciela, który pierwszy rozpoznał w Jezusie obiecanego Mesjasza. Jezus zanurza się w wody Jordanu, jak w wody śmierci, przyjmując na siebie nasze grzechy. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar chrztu, w którym obmyły nas wody życia wiecznego, czyniąc nas dziećmi Bożymi.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła .
  W piątek na godz. 18.00 zapraszam następne 10 osób od Nr. 120 do posprzątania Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania rasy katolickiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie : II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Bóg widzi w nas piękno, przeznaczone dla każdego już przed założeniem świata, na które my często pozostajemy ślepi. On ogarnia nas blaskiem swojej prawdy (por. kolekta), abyśmy w tym świetle dostrzegli nadzieję naszego powołania. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, do bycia nieskalanymi przed obliczem Boga. W odpowiedzi na nasz lęk przed własną ciemnością i niemocą Jezus Słowo Ojca przypomina, że żadna ciemność Go nie ogarnie, a my z Jego pełni otrzymujemy łaskę, po łasce, moc dziecięctwa Bożego.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na wystrój Kościoła .
  W piątek na godz. 17.30 zapraszam następne 10 osób od Nr.99 do posprzątania Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania rasy katolickiej. Od nowego roku tygodnik "Niedziela" jest w cenie 6 zł.
 4. W piątek zapraszam na nasze wspólne czuwanie . Początek o godz.20.00 zakończenie Apelem Jasnogórskim. Na godz.19.00 zapraszam całą scholę na spotkanie.

Program Kolędy :

 1. Wtorek ( 07.01 )       od godz.9.00 : Kolonia Przeczna Droga od 138 do 168 numeru
 2. Środa         ( 08.01 )       od godz.9.00 : Kolonia – Przeczna Droga od 169 do 201 numeru
 3. Czwartek ( 09.01 )      od godz.9.00 : Kolonia – Sarnie Doły od 204 do 233 numeru
 4. Piątek ( 10.01 )      od godz.9.00 : Kolonia – Domy przy szosie od 257 numeru do końca
 5. Sobota ( 11.01 )      od godz.9.00 : Kolonia – Sarnie Doły od 234 do 256 numeru