Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

Od niedzieli 17 maja w Kościele u nas może być do 20 osób. Obowiązuje zakrycie nosa i ust. O godz.15.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. z transmisją na żywo z naszego Kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie : Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych "światłych oczu serca", byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i ofiarę na potrzeby Kościoła .
  W piątek na godz. 18.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 155 do posprzątania Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 4. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.17.30 , w niedzielę o godz.15.30

Ogłoszenia duszpasterskie : 6 Niedziela Wielkanocna

 1. Jezus obiecuje swoim uczniom: "Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu". Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Czas, kiedy trzeba bronić wiary; kiedy trzeba uzasadnić nadzieję, którą nosimy w sercach; kiedy odrzucają głoszone przeze nas słowo; kiedy przychodzi cierpienie. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i ofiarę na potrzeby Kościoła . W piątek na godz. 18.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 138 do posprzątania Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 4. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.17.30 , w niedzielę o godz.15.30
 5. W sobotę Msza św. o godz.16.00. Nabożeństwo majowe o godz.15.30.

Ogłoszenia duszpasterskie : 5 Niedziela Wielkanocna

 1. Wam, którzy wierzycie, należy się cześć powie Piotr Apostoł. Wy, którzy przyjęliście Chrystusa, obdarzeni jesteście niezwykłą godnością. Nasza godność i więź z Bogiem umacnia się, gdy głosimy wielkie dzieła Zbawiciela; gdy nie zaniedbujemy posługi Słowa. Jezus odchodzi, by przygotować nam miejsce w domu Ojca. Pragnie, abyśmy przez całą wieczność przebywali razem z Nim. Przyjdzie powtórnie, by zabrać do siebie tych, którzy tu, na ziemi, byli Jego świadkami.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i ofiarę na potrzeby Kościoła . W piątek  na godz. 18.30 zapraszam następne 10 osób od Nr. 120 do posprzątania  Kościoła
 3. Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.
 4. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.17.30 , w niedzielę o godz.15.30