Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

 1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła, przypominam, że w wakacje nie ma Mszy świętej w niedzielę o godz. 16.00. W czwartek Msza św. o godz. 8.00.
 2. W liturgii tego tygodnia – w środę bł. Marii Teresy Leduchowskiej, w piątek    św. Jana z Dukli. Dziękuję za ofiary złożone na Świętopietrze.
 3. W piątek o godz. 20.00 zapraszam na Czuwanie i Adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi nasza schola parafialna.
 4. W przyszły poniedziałek 11 lipca zapraszam Radę Parafialną na spotkanie po wieczornej Mszy św.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom parafii od Nru 202 za posprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni, oraz ofiarę na środki czystości, w piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom parafii od Nru 213.
 6. W każdą środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki na intencje są na stoliku przy wejściu do kościoła.

Jak zawsze na czas tego tygodnia wszystkim jubilatom, solenizantom,            i naszym Gościom składam serdeczne życzenia.


 

 

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

 1. Dzisiaj XIII niedziela zwykła, modlimy się za dzieci, młodzież i nauczycieli, którzy rozpoczynają wakacje. Dzisiaj w Rzymie kończą się trwające od środy obchody Światowego Spotkania Rodzin. Papież Franciszek zachęca, by w tym dniu objąć modlitwą wszystkie rodziny każdej parafii. Uczynimy to przed błogosławieństwem.
 2. Dziękuję wszystkim za przygotowanie uroczystości zakończenia oktawy Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie procesji i ołtarzy wokół wokoło kościoła. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń, Panom Druhom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, asyście  liturgicznej, panom       i dzieciom w strojach regionalnych, panu organiście Andrzejowi i pani Joannie katechetce, oraz wszystkim parafianom i gościom, którzy tak licznie przybyli na tę uroczystość. Dziękuję również tym wszystkim, którzy codziennie brali udział w procesjach i nabożeństwach w czasie Oktawy.
 3. W liturgii tego tygodnia – we wtorek św. Ireneusza bpa i męczennika, w środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu przeznaczona na Świętopietrze. To także dzień imienin bpa Piotra, pamiętajmy w modlitwie.
 4. W piątek spowiedź od godz. 17.00, zapraszam dzieci pierwszokomunijne i tych wszystkich, którzy odprawiają nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca.       W sobotę o godz. 17.30 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych, zapraszam Róże Różańcowe.
 5. Chcę bardzo gorąco i serdecznie podziękować Panom Strażakom z Kąpiel Wielkich za ufundowanie postumentu pod pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przed kościołem. Bóg Zapłać. Dziękuję także panu Pawłowi Brajlichowi za ufundowanie solarnego oświetlenia pomnika.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom parafii od Nru 184 za posprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni, oraz ofiarę na środki czystości, w piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom parafii od Nru 202.
 7. W każdą środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki na intencje są na stoliku przy wejściu do kościoła, nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św.
 8. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.00.

Jak zawsze na czas tego tygodnia wszystkim jubilatom, solenizantom, szczególnie Władysławom, Piotrom i Pawłom, studentom na czas sesji egzaminacyjnej i naszym Gościom składam serdeczne życzenia.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 26 VI 2022

Dariusz Łukasz Bacik, stanu wolnego, lat 33, zamieszkały w Kąpielach Wielkich 206, parafia tutejsza.

Urszula Anna Korbel, stanu wolnego, lat 29, zamieszkała w Miasteczku Śląskim, parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 

 


XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

 1. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Proszę Was o przygotowanie procesji i ołtarzy wokół wokoło kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń, Druhów Strażaków, dzieci do sypania kwiatów, asystę liturgiczną i wszystkich Parafian na tę Uroczystość. Na zakończenie procesji poświęcenie wianków i ziół.
 2. W liturgii tego tygodnia – we wtorek św. Alojzego Gonzagi, w piątek Uroczystość NS Pana Jezusa i dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszam nauczycieli, dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 8.30, w sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NM Panny.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje mieszkańcom kolonii naszej parafii za przygotowanie ołtarzy, Paniom z Koła Gospodyń, panom Druhom Strażakom, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom, panom i dzieciom w strojach regionalnych. Dziękuję pani katechetce Joannie i panu organiście Andrzejowi za przygotowanie liturgii.  Dziękuję za ofiary na przystrojenie ołtarzy i Mszę św., pani Ewie Pasich za dekorację.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom parafii od Nru 169 za posprzątanie kościoła w środę przed Bożym Ciałem i drugi raz w piątek, oraz ofiarę na środki czystości, w piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom parafii od Nru 184.
 5. W każdą środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki na intencje są na stoliku przy wejściu do kościoła, nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę i niedzielę przed Mszą św. popołudniową.

Jak zawsze na czas tego tygodnia wszystkim jubilatom, solenizantom, szczególnie tym którym patronuje św. Jan, studentom na czas sesji egzaminacyjnej i  naszym Gościom składam serdeczne życzenia. Szczególne życzenia składam wszystkim Ojcom naszej parafii z okazji ich święta, które przypada w czwartek. Prowadźcie swoje dzieci i rodziny mocną wiarą i siłą ducha do pełni szczęścia wiecznego, a na ten czas zróbcie wszystko, by dzięki Wam zawsze mieli poczucie bezpieczeństwa a uśmiech nie znikał z ich twarzy.  

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 19 VI 2022

Jakub Haberka, stanu wolnego, lat 25, zamieszkały  w Łobzowie, parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej  w Wolbromiu.

Magdalena Kuźniak, stanu wolnego, lat 24, zamieszkała w Kąpielach Wielkich, parafia tutejsza.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 19 VI 2022

Łukasz Stupka, stanu wolnego, lat 27, zamieszkały w Kąpielach Wielkich 55, parafia tutejsza.

 Karolina Błaszczyk, stanu wolnego, lat 23, zamieszkała w Porębie Dzierżnej 138, parafia pw. Św. Marcina.


 

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2022

 1. Dzisiaj niedziela Trójcy św., kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy, którą zakończymy przy kościele. Proszę Was o przygotowanie ołtarzy wg tradycyjnej kolejności. Proszę Panie z Koła Gospodyń, Druhów Strażaków, dzieci do sypania kwiatów, asystę liturgiczną i wszystkich Parafian o przygotowanie i udział w procesji. W czasie Oktawy codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00 procesją do ołtarzy przy kościele, oraz tradycyjne poświęcenie wianków i ziół  W tym dniu będzie również Msza św. o godz. 8.00. Msza św. za przygotowujących ołtarze w sobotę 18 czerwca o godz. 18.00.
 3. W liturgii tego tygodnia – w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala bpa i męczennika, w piątek 16 czerwca Uroczystość św. Brata Alberta, głównego patrona naszej diecezji.
 4. W tym tygodniu księża biskupi naszej diecezji obchodzą jubileusze święceń kapłańskich, ks. bp Grzegorz 33 i ks. bp Piotr 52 rocznicę. Pamiętajmy o Jubilatach w modlitwie.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za obecność i modlitwę, a Scholii za poprowadzenie Czuwania i Adoracji Najświętszego Sakramentu w ostatni piątek.
 6. Zakończyła się peregrynacja naszego Krzyża parafialnego w Kolonii Starej Wsi. Wszystkim Rodzinom składam serdeczne podziękowania za przyjęcie Krzyża      i Waszą modlitwę w domach i w kościele w ostatnią sobotę. Rozpoczynamy peregrynację w Kolonii Przecznej Drogi.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom parafii od Nru 155 za posprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości, w piątek po Mszy św. troskę o kościół powierzamy rodzinom parafii od Nru 169. Dziękuję panom Łukaszowi Skorupce i Pawłowi Brajlichowi za naprawienie nagłośnienia przy kościele.
 8. Dziękuję mieszkańcom Parafii każdej kolonii, którzy przygotowali poświęcenie pól, za troskę o przygotowanie ołtarzy, wspólną modlitwę i ofiary Bóg Zapłać.
 9. W każdą środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki na intencje są na stoliku przy wejściu do kościoła, nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę i niedzielę przed Mszą św. popołudniową..

Jak zawsze na czas tego tygodnia wszystkim jubilatom, solenizantom, naszym Gościom składam serdeczne życzenia.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 19 VI 2022

Jakub Haberka, stanu wolnego, lat 25, zamieszkały  w Łobzowie, parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej  w Wolbromiu.

Magdalena Kuźniak, stanu wolnego, lat 24, zamieszkała w Kąpielach Wielkich, parafia tutejsza.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 19 VI 2022

Łukasz Stupka, stanu wolnego, lat 27, zamieszkały w Kąpielach Wielkich 55, parafia tutejsza.

 Karolina Błaszczyk, stanu wolnego, lat 23, zamieszkała w Porębie Dzierżnej 138, parafia pw. Św. Marcina.


 


 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.