Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII niedziela zwykła - 10 września 2023 r.

 

 1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła w ciągu roku. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 pierwszoklasistom zostaną poświęcone tornistry. Po tej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszym kościele parafialnym do I Komunii św.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek – Najświętszego Imienia Maryi

- w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św.

- w piątek – NMP Bolesnej

- w sobotę – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 1. W związku z przypadającym w przyszły poniedziałek świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W najbliższy piątek – trzeci piątek miesiąca – zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po Mszy św.
 3. Ze spraw gospodarczych: zostały dokonane drobne remonty i naprawa usterek w zakrystii i mieszkaniu; zostały przycięte tuje okalające nasz kościół oraz zamontowany alarm w kościele i wszystkich pomieszczeniach kościelnych.
 4. W tym tygodniu zostanie przywieziony zabytkowy dzwon, który został odrestaurowany w ludwisarni Felczyńskich oraz przygotowana specjalnie na XV-lecie parafii - mosiężna tablica; natomiast w przedsionku kościoła także znajdzie się tablica upamiętniająca ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła.
 5. W najbliższą niedzielę, 17 września, podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za 15 lat istnienia naszej parafii. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, który dokona poświęcenia pamiątkowej tablicy w kościele i obelisku z zabytkowym dzwonem. W ten sposób uhonorujemy inicjatora budowy kościoła w Kąpielach Wielkich – Ks. Kan. Stanisława Sapilewskiego oraz budowniczych
  i ofiarodawców. Na tę uroczystość serdecznie zapraszam Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną i wszystkich parafian oraz Wasze rodziny.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SYBERU (Nr 1- 13) za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o to dwie grupy mieszkańców SYBERU (od Nru 15 do 45 ).
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże

 

XXII niedziela zwykła - 3 września 2023 r.

 

 1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła w ciągu roku. Od września wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w niedziele: o godz. 9.00, 10.30,12.00
  i 16.00; w tygodniu o 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywają się dożynki ogólnopolskie. Nasze KGW brało udział w dożynkach diecezjalnych w Pilicy i dożynkach gminnych w Chrząstowicach, za co jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie za godne reprezentowanie naszej społeczności Kąpiel Wielkich.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w piątek – święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej (podczas Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego)

 1. Jutro uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Będziemy modlić się o światło Ducha Św. i opiekę NMP Stolicy Mądrości. Poświęcenie tornistrów odbędzie za tydzień, 10 września, podczas Mszy św. o godz. 12.00. Po tej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. w naszym kościele parafialnym.
 2. Po wakacyjnej przerwie wracamy do comiesięcznego czuwania w II piątek miesiąca. O 20.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną Apelem Jasnogórskim.
 3. W sobotę, 9 września, odbędzie się doroczna diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 6.30;
  z Wolbromia (przystanek PKS) – godz. 6.45.
 4. W niedzielę, 10 września, w Markowej na podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, która została bestialsko zamordowana za ukrywanie Żydów w czasie II wojny światowej.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOMÓW PRZY SZOSIE za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców SYBERU od Nru 1.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże

 

XXI niedziela zwykła - 27 sierpnia 2023 r.

 1. Dzisiaj XXI niedziela zwykła w ciągu roku. Od września Msze św.
  w niedziele o godz. 9.00, 10.30,12.00 i 16.00; w tygodniu o 18.00 za wyjątkiem czwartku (godz. 8.00).
 2. Dzisiaj w Pilicy odbędą się dożynki diecezjalne. Szczegóły znajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła. Koło Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich weźmie w nich udział. Bardzo dziękuję Paniom za godne reprezentowanie naszej lokalnej społeczności!
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek – św. Augustyna

- we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

- w piątek – 5 rocznica poświęcenia naszego kościoła

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 17.00. W sobotę o 17.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę, 3 września, przypada dzień imienin naszego biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
 3. W sobotę, 9 września, odbędzie się doroczna diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizuję ten wyjazd z dekanatu wolbromskiego. Zapisy do końca sierpnia. Koszt – 50 zł. Wyjazd będzie spod kościoła.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom DOMIAREK za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek proszę o to mieszkańców DOMÓW PRZY SZOSIE.
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.