Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

 1. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia za tydzień w niedzielę 24 stycznia br. będziemy przeżywać „Dzień solidarności z Chorwacją”.
  W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.
 2. Także za tydzień w Polskim Kościele Niedziela Słowa Bożego, która przypomina wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. Bardzo proszę i zachęcam, żeby w tym dniu każda Rodzina naszej Parafii zebrała razem przy stole na wspólne czytanie i rozważanie dowolnego fragmentu Pisma Świętego.
 3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętamy o Was w modlitwie, składamy już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia za każde dobro jakie od Was otrzymaliśmy, zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 4. Rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój i środki czystości Parafianom od nru 120.  W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam i proszę Parafian od nru 138 na sprzątanie kościoła.
 6. Od jutra rozpoczyna się w naszej Parafii "kolęda na życzenie". Program został podany.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz solenizantom życzę Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2021

 1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Kończy się okres Bożego Narodzenia i zaczyna Czas Zwykły, który będzie trwał do wtorku przed Środą Popielcową.
 2. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój i środki czystości Parafianom od nru 98.  W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam i proszę Parafian od nru 120 na sprzątanie kościoła.
 3. Przypominam, że Mszą św. w sobotę jest Mszą z niedzieli, we czwartki Msze święte o godz. 8.00. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Od poniedziałku 18 stycznia rozpoczynam kolędę "na życzenie", tzn. odwiedzam Rodziny, przez które już zostałem lub zostanę zaproszony. Szczegółowy program kolędy jest do zabrania ze stolika z prasą katolicką.
 5. Studentom którzy rozpoczynają zimową sesję egzaminacyjną życzymy darów Ducha św.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego - w naszej tradycji nazywana - Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. W ten dzień wspieramy Krajowy Fundusz Misyjny, który troszczy się o polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
 2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Na wszystkich Mszach świętych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój i środki czystości Parafianom od nru 85.  W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam i proszę Parafian od nru 98 na sprzątanie kościoła.
 4. Parafianom i naszym Gościom, wszystkim, którzy przeżywaliście te Świąteczne Dni we wspólnocie na Eucharystii, składam serdeczne podziękowania. Za życzenia, za każde dobre słowa, za ofiary składane na tacę - Bóg zapłać!
 5.  Kolędę "na życzenie" rozpoczniemy w naszej Parafii w poniedziałek 18 stycznia. Szczegóły podam za tydzień.
 6. Proszę Was gorąco i serdeczne  byśmy jako Parafianie, włączyli się w modlitwę Kościoła Powszechnego - modlitwę Różańca Świętego i dołączyli do Róż Różańcowych naszej Parafii. Bardzo wielu z Was odmawia tę piękną modlitwę każdego dnia, i modli się "dziesiątką różańca". Proszę, byście tę modlitwę włączyli w codzienną modlitwę całego Kościoła, bo przecież, jak powiedział Jezus-  Kościół żyje bo sam Chrystus jest obecny tam i dzięki modlitwie tych "gdzie dwaj albo trzech gromadzi się w Imię Moje".
 7. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.