Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj już V niedziela Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczynamy okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa.
 2. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się o potrzebne łaski dla Pasterza naszej diecezji.
 3. W piątek, 31 marca, rozpoczną się w naszej parafii pierwsze w jej 15-letniej historii Misje Święte pod hasłem: Jesteśmy Kościołem Chrystusowym. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski, by umocnić i ugruntować swoją więź z Bogiem i bliźnimi. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Robert Krawiec OFMCap – Krajowy Duszpasterz Modlitewnych Grup Ojca Pio. Misje Święte potrwają do Wielkiego Wtorku. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii, w gablotach przy kościele, w naszych skrzynkach pocztowych oraz w zakrystii.
 4. Z okazji Misji Świętych została wydana okolicznościowa karta. Do każdego domu dotarły 2 szt. wraz z Programem Misji, ale możemy zabrać większą ilość dla domowników, rodziny czy krewnych (zwłaszcza pochodzących z Kąpiel Wielkich). Będzie można również nabyć rodzinny Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia
  z pieczęcią upamiętniającą Misje święte w naszej parafii.
 5. W piątek Droga krzyżowa będzie o godz. 18.00 – po Mszy św. z nauką rekolekcyjną; natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedzielę o godz. 15.00. Dziękuję Pani katechetce Joannie za przygotowanie dzieci do prowadzenia nabożeństwa Drogi krzyżowej w miniony piątek oraz oczywiście dzieciom za ich zaangażowanie.
 6. W sobotę, 1 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00 o. Rekolekcjonista nawiedzi chorych z posługą sakramentalną przed Wielkanocą. Chorych możemy zgłaszać osobiście
  w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.
 7. Bardzo dziękuję wszystkim młodym, którzy wczoraj włączyli się w akcję wiosennego porządkowania otoczenia naszego kościoła.
 8. Dziękuję za ofiary składane na bieżące utrzymanie kościoła i parafii. Dzisiaj do skarbony możemy złożyć swoją ofiarę na kwiaty do Bożego grobu. Natomiast ofiary, które złożycie w czasie Misji świętych zostaną przeznaczone na ich przeprowadzenie.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom SARNICH DOŁÓW od Nru 204 do 212C za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny z SARNICH DOŁÓW od Nru 213.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

IV niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj już IV niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości łask i dóbr nadprzyrodzonych płynących z chrztu i Eucharystii.
  W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. Liturgiczna uroczystość św. Józefa została przeniesiona na dzień jutrzejszy, ale już dzisiaj składamy serdeczne życzenia solenizantom Józefom.
 3. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości życia. Można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki
  o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Dziękuję druhom strażakom za poprowadzenie Drogi krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek proszę o to dzieci szkolne. W trakcie trwania tych nabożeństw można skorzystać
  z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista, na którą mogą wpisać się osoby chcące włączyć się w wielkopostną akcję „Razem szturmujemy niebo” w intencji powołań do naszego seminarium duchownego.
 6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam ministrantów i młodzież - chętnych do włączenia się w akcję wiosennego porządkowania otoczenia naszego kościoła.
 7. Dziękuję za ofiary składane na bieżące utrzymanie kościoła i parafii. Ponieważ za dwa tygodnie rozpoczynamy Misje święte w naszej parafii, dlatego dzisiaj i za tydzień do skarbony możemy złożyć swoją ofiarę na kwiaty do Bożego grobu.
 8. Na niedzielę, 26 marca, na godz. 17.00 zapraszam Radę Parafialną, bo jest kilka ważnych spraw do omówienia.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom PRZECZNEJ DROGI od Nru 185 do 201 za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny z SARNICH DOŁÓW od Nru 204.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

III niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj już III niedziela Wielkiego Postu.
 2. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o potrzebne łaski dla niego w roztropnym prowadzeniu Kościoła.
 3. W tym tygodniu w środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek – (III miesiąca) nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki
  o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za poprowadzenie Drogi krzyżowej w miniony piątek.
  W najbliższy piątek proszę o to druhów strażaków. W trakcie trwania tych nabożeństw można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W sobotę o 18.30 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów, na którą zapraszam także nowych chłopców, którzy chcieliby włączy się do służby ministranckiej.
 6. Dziękuję za ofiary składane na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
 7. Na niedzielę, 26 marca, na godz. 17.00 zapraszam Radę Parafialną, bo jest kilka ważnych spraw do omówienia.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom PRZECZNEJ DROGI od Nru 169 do 184A za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny z PRZECZNEJ DROGI od Nru 185.
 9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
 10. KOMUNIKAT POLICJI
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

II niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy dzieło misyjne Kościoła.
 2. W tym tygodniu w środę modlimy się za żony, matki, córki, siostry, babcie
  i wnuczki czyli za wszystkie Panie małe i duże wypraszając dla nich potrzebne łaski za przyczyną Najświętszej Maryi Panny.
 3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki
  o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Dziękuję naszej scholi parafialnej za poprowadzenie Drogi krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek uczynią to Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W trakcie trwania tych nabożeństw można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 4. W tym tygodniu: w środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, w II piątek miesiąca – czuwanie modlitewne o godz. 20.00 zakończone Apelem jasnogórskim.
 5. Dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc ofiarom wojny
  w Ukrainie, za składkę roczną od każdej rodziny i za ofiary składane na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
 6. Na niedzielę, 26 marca, na godz. 17.00 zapraszam Radę Parafialną, bo jest kilka ważnych spraw do omówienia.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom PRZECZNEJ DROGI od Nru 155 do 168 za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożone ofiary. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę o zadbanie o kościół rodziny z PRZECZNEJ DROGI od Nru 169.
 8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

I niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Modlimy się
  o wytrwanie w wielkopostnych postanowieniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP Abpa Stanisława Gądeckiego
  w kościołach w Polsce organizowana jest zbiórka na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w sobotę – św. Kazimierza, królewicza

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Za odprawienie tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny. W czasie trwania tych nabożeństw będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Bardzo proszę, aby poszczególne nabożeństwa Drogi krzyżowej prowadzili: schola parafialna, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, dzieci a podczas misji parafialnych – rodzice dzieci komunijnych
  i rocznicowych.
 2. W tym tygodniu: w środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, w I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej, w I piątek wynagradzamy NSPJ – spowiedź od 16.00, w I sobotę o godz. 16.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

5. Za tydzień swoją ofiarą do puszki możemy wesprzeć Kościoły misyjne.

6. Po odpuście parafialnym odbędzie się Pielgrzymka do Włoch (jest jeszcze kilka wolnych miejsc); dzieci i młodzież mogą skorzystać z wakacyjnego wypoczynku (informacja na plakatach i na stronie internetowej), natomiast w październiku (w dniach 20-26) organizuję Pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom PRZECZNEJ DROGI od Nru 138 do 154A za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej proszę
o zadbanie o kościół rodziny z PRZECZNEJ DROGI od Nru 155.

 1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dużo Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień a solenizantom i jubilatom - dużo łask Bożych i opieki Matki Bożej
  w dalszym życiu. Szczęść Boże.

 

 

 

MODLITWA O POKÓJ ŚW. JANA PAWŁA II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi  i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.