Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

 XI NIEDZIELA  ZWYKŁA 2021

 1. Dzisiaj XI niedziela zwykła, jutro 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła w Sosnowcu.
 2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie procesji i ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziękuję Panom Strażakom, Paniom z Koła Gospodyń, Panom w strojach regionalnych, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i wszystkim Wam, którzy przygotowaliście tę Uroczystość. Dziękuję również za udział w czasie oktawy.
 3. W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam Was abyśmy rozwijali to Nabożeństwo w naszej wspólnocie. Skrzynka na intencje przed obrazem Matki Bożej.
 4. W czwartek uroczystość św. Alberta, głównego patrona diecezji. Przypominam, że w czwartki Msze święte w naszej parafii są odprawiane rano.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom  od Nru 169. W piątek po Mszy św. proszę  rodziny od Nru 184 o posprzątanie  kościoła.
 6. Dziękuję naszej scholi parafialnej za przygotowanie i poprowadzenie czuwania i adoracji w piątek. Na kolejne zapraszamy 09 lipca o godz. 20.00.
 7. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św., a w sobotę i w niedzielę 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
 8. W tym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich naszych Księży Biskupów. Pamiętajmy o ich posłudze w naszych modlitwach.
 9. Dzisiaj o godz. 12.00 ks. Wojciech Jarczyk, neoprezbiter naszej diecezji odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Po Mszy św. zapraszamy serdecznie na koncert muzyki orientalnej.

Wszystkim solenizantom, jubilatom, Naszym Gościom składamy serdeczne życzenia.

ZAPRASZAM NA KONCERT

PO MSZY ŚW. O GODZ.12.00

WYKONANIE – SYLWIA HAZBOUN


X NIEDZIELA  ZWYKŁA 2021

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie po Mszy św. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam wszystkich Parafian do codziennego udziału.
 2. W czwartek zakończenie Oktawy o godz. 17.00 procesją do czterech ołtarzy przy kościele. W tym dniu tradycyjne poświęcenie wianków i ziół oraz Msza św. za przygotowujących ołtarze.
 3. Bardzo dziękuję za przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, dziękuję Panom Strażakom, Paniom z Koła Gospodyń, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i wszystkim Wam, którzy przygotowaliście tę Uroczystość. Dziękuję również Rodzinom, które przygotowały stacje na poświęcenie pól.
 4. W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam Was abyśmy rozwijali to Nabożeństwo w naszej wspólnocie. Skrzynka na intencje przed obrazem Matki Bożej.
 5.  W czwartek od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
 6. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom  od Nru 148. W piątek po Mszy św. proszę  rodziny od Nru 169 o posprzątanie  kościoła.
 7. W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. Zapraszam w imieniu scholi parafialnej na czuwanie i adorację o godz. 20.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 8. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św., a w sobotę i w niedzielę 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
 9. W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00 ks. Wojciech Jarczyk, neoprezbiter naszej diecezji odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Po Mszy św. zapraszamy serdecznie na koncert muzyki orientalnej.
 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, Naszym Gościom składamy serdeczne życzenia.

ZAPRASZAM NA KONCERT 13 CZERWCA

PO MSZY ŚW. O GODZ.12.00

WYKONANIE – SYLWIA HAZBOUN

III ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA

Bałazy Mateusz, wolny, syn Adama i Elżbiety, lat 24, zamieszkały w Wolbromiu,  ul. Jesionowa 18, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Szot Klaudia, wolna, córka Zbigniewa i Zdzisławy, lat 24, zamieszkała Kąpiele Wielkie 232, parafia tutejsza.