Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

 1. Zakończyła się zbiórka funduszy na budowę balustrady przy schodach do kościoła. Bardzo dziękuję przedstawicielom Rady Parafialnej za jej zorganizowanie i poświęcony czas, dziękuję Wam Drodzy Parafianie za ofiarność. Zebraliśmy ofiarę od 212 rodzin naszej parafii. Wpłaciłem w tym tygodniu zaliczkę na materiał. Prace nad wykonaniem balustrady rozpoczniemy, wg zapewnień wykonawcy jeszcze przed zimą. Wszystkim Wam dziękuję. Bóg zapłać.
 2. W liturgii tego tygodnia – w poniedziałek wspominamy św. męczenników Andrzeja Kim Teogon i Towarzyszy, we wtorek mamy święto św. Mateusza Ewangelisty, a czwartek świętego Ojca Pio, kapłana.
 3. W tym roku Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następujących godzinach – w niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w tygodniu – codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartków – Msza św. o godz. 8.00.
 4. W najbliższą niedzielę 26 września wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i środki czystości mieszkańcom od Nru 120. W piątek po Mszy św. proszę  rodziny od Nru 138 o posprzątanie kościoła.

Wszystkim solenizantom, szczególnie wszystkim Mateuszom, jubilatom, Naszym Gościom na czas najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

 1. Dziękuję naszym Parafianom, którzy nas wczoraj reprezentowali na pielgrzymce diecezjalnej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. W liturgii tego tygodnia – w poniedziałek wspominamy św. Jana Chryzostoma, we wtorek mamy święto Podwyższenia Krzyża. Proszę Was o zadbanie i przyozdobienie naszych przydrożnych Krzyży. W środę mamy wspomnienie MB Bolesnej, po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.
 3. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następujących godzinach – w niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w tygodniu – codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartków – Msza św. o godz. 8.00.
 4. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc emigrantom i uchodźcom.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i środki czystości mieszkańcom  od Nru 98. W piątek po Mszy św. proszę  rodziny od Nru 120 o posprzątanie kościoła.
 6. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam tych, którzy chcieliby w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Przede wszystkim proszę uczniów naszej SP z klasy VII i VII.

Wszystkim solenizantom, jubilatom, Naszym Gościom na czas najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia.


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

 1. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, nauczycielach, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Proszę Was, byście pamiętali o nich w codziennej modlitwie, szczególnie zaś o pierwszoklasistach i tegorocznych maturzystach. W naszym kościele będziemy  się za Was modlić podczas Nowenny do MB Nieustającej Pomocy
 2. W liturgii tego tygodnia – w środę mamy święto Narodzenia MB , inaczej MB Siewnej. Poświęcenie ziarna pod przyszły zasiew. Po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam Was i zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.
 3. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następujących godzinach – w niedzielę i święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w tygodniu – codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartków – Msza św. o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc emigrantom i uchodźcom.
 5. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i środki czystości mieszkańcom  od Nru 85. W piątek po Mszy św. proszę  rodziny od Nru 98 o posprzątanie kościoła.
 6. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszam również tych, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
 7. Zostały zbudowane schody do kościoła. Całkowity koszt wykonanej pracy to 31 tyś. złotych. Chcę bardzo serdecznie podziękować panom Łukaszowi Krawcowi i Przemysławowi Imiołkowi, oraz pracownikom za ciężką i solidną pracę. Chciałbym aby w szybkim czasie dobudować do schodów konieczną barierkę. Decyzją Rady Parafialnej, na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka w parafii. W dniach 11 i 12 września przedstawiciele Parafian odwiedzą nasze domy, prosząc o ofiarę 100 złotych od rodziny.

Wszystkim solenizantom, jubilatom, Naszym Gościom na czas najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia.